94/8/8
تعداد نظرات:0
20:02
شماره مطلب:1394884978
-A A +A
ضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های نماز عبادی، سیاسی جمعه تبریز 94/08/08:

ضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های نماز عبادی، سیاسی جمعه تبریز 94/08/08:

هدف آمریکا نفوذ در ایران اسلامی قدرتمند است/اگر امریکا به تعهداتش عمل نکند و دست از زیاده خواهی بر ندارد، ملت غیور ایران پر شور تر از سال ۵۸ در برابر زیاده خواهی آمریکا خواهد ایستاد/روز ۱۳ آبان روز استکبار ستیزی است/انتظار داریم ملل مسلمان اعتراض خود را نسبت به جنایات آل سعود و اعدام شیخ اعلام کنند/امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه اجتماعی است که بر عهده مسلمانان گذاشته شده است/این فریضه الهی سبب سلامت اخلاقی جامعه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه عبادی، سیاسی جمعه تبریز که در مصلی اعظم حضرت امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد با اشاره به تهدیدات خصمانه آمریکا علیه ایران اسلامی، اظهار داشتند: در شرایط فعلی با وجود اینکه آمریکا در مذاکرات هسته‌‌ای شرکت کرد اما می‌بینیم ذره‌ای از دشمنی آمریکا نسبت به ایران کم نشده است و قصد نفوذ مجدد به ایران اسلامی دارد و از گزینه نظامی، ترور دانشمندان هسته‌ای صحبت‌ می‌کند.

خطیب جمعه تبریز، آمریکا را جنگ افروز، سلطه‌گر، تروریست‌پرور و حامی سرسخت رژیم صهیونیستی دانستند و گفتند: هدف آمریکا نفوذ در ایران اسلامی قدرتمند است.

ایشان، افزودند: اگر امریکا به تعهداتش عمل نکند و دست از زیاده خواهی بر ندارد، ملت غیور ایران پر شور تر از سال ۵۸ در برابر زیاده خواهی آمریکا خواهد ایستاد.

نماینده امام خامنه ای در استان، افزودند: حماسه ۱۳ آبان یادآور سه رویداد بزرگ در تاریخ کشور ایران است که شامل تبعید امام خمینی(ره) در سال ۱۳۴۳ به دستور آمریکا و توسط شاه به ترکیه، کشتار دانش‌آموزان در سال ۱۳۵۷ جلوی در دانشگاه تهران و تصرف لانه جاسوسی آمریکا در سال ۱۳۵۸ بود.

ایشان، افزودند: ویژگی مشترک هر سه حادثه مهم نیز ردپای سیاست‌های استعمارگرانه و مداخله‌جویانه و نشأت گرفته از آمریکاست، از این رو حماسه ۱۳ آبان جایگاه مهم و شایسته‌ای در تاریخ انقلاب و مبارزات حق‌طلبانه همه آزادگان جهان دارد و مردم ایران در سالگرد این انقلاب عظیم همچنان آمریکا را دشمن خود می‌دانند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه روز ۱۳ آبان روز استکبار ستیزی است، افزودند: تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان، به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) بزرگتر از انقلاب اول بود.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به پذیرش ننگین قانون کاپیتولاسیون، تصریح کردند: پذیرش این قانون ذلیلانه در حقیقت تیر خلاصی به استقلال کشور بود که باید از تکرار آن جلوگیری شود.

ایشان با اشاره به حکم اعدام شیخ نمر، گفتند: اجرای این حکم موج جدیدی از اعتراضات داخلی و خارجی را به همراه خواهد داشت. این حکم و سایر جنایات، رژیم سعودی را به باتلاقی فرو برده است که خروج از ان سخت است.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) از ملت های مسلمان جهان خواستار شدند: انتظار داریم ملل مسلمان اعتراض خود را نسبت به جنایات آل سعود و اعدام شیخ اعلام کنند.

ایشان، افزودند: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه اجتماعی است که بر عهده مسلمانان گذاشته شده است. این فریضه الهی سبب سلامت اخلاقی جامعه است.

حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به شهادت شهید فهمیده و روز بسیج، گفتند: امام راحل(ره) از این شهید به عنوان یک رهبر یاد کرد و جوانان و نوجوانان ما هم این شهید را الگوی خود قرار دهند و فرهنگ بسیجی و فداکاری در راه انقلاب و حمایت از مقام شامخ ولایت کوشا باشند.

ایشان، افزودند: بسیج مجموعه ای است که شهامت، ایثار و فداکاری در آن متجلی شده است و امام تشخیص دادند که جهت امنیت و اداره کشور یک نهاد مردمی نیاز است تا علاوه از فراگیری فنون نظامی مجهز به علم ودین شده تا وجود آن ها موجب امید دوستان و ناامیدی دشمنان شود.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) پبا اشاره به تفکر بسیجی اظهار داشت: بسیج و تفکر بسیجی در تمام اقشار ملت ایران وجود دارد بطوریکه ۶۰ درصد دانش‌آموزان استان آذربایجان‌شرقی عضو بسیج هستند و از نظر کمیت و کیفیت در کنار تحصیل علم با عضویت در بسیج مخصوصا در حلقه‌های صالحین مشغول کسب کمالات علم و فعالیت‌های فرهنگی هستند.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.