96/6/12
تعداد نظرات:0
16:31
شماره مطلب:139661228862
-A A +A
گفتگوی اختصاصی با نخبه بسیجی نهبندانی

كار تا جايي كه دست جوانان انقلابی بوده پيشرفت كرده/ ما آتش به اختیاریم

جوان نخبه نهبندانی گفت: كار تا جايي كه دست جوان هاي انقلابي بوده پيشرفت كرده. امروز ما همه آتش به اختياريم. جوان مومن و انقلابي بايد فكر بزرگي داشته باشد به خودش اعتماد كند و گوش به فرمان رهبرش باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بیست از خراسان جنوبی، به همراه مسئول روابط عمومی سپاه شهرستان نهبندان با آقای کوهی نژاد نخبه علمی نهبندان دیدار کردیم.

علیرضا کوهی نژاد  با کسب عنوان دیپلم افتخار فدراسیون جهانی مخترعین از بین 3 هزار و 230 نفر مخترع از 25 استان کشور برگ افتخار دیگری را از دوران جوانی خود ورق زد.

ضمن این دیدار با نخبه علمی شهرستان، از اهم فعالیت ها و کسب مقامات داخلی و خارجی او آشنا شدیم و برای شناخت بیشتر این جوان موفق به گفتگوی اختصاصی با وی پرداختیم.

خبرنگار بیست: ضمن معرفی خودتان به اهم فعالیت ها و اقدامات حائز رتبه خود اشاره بفرمایید؟

نخبه بسیجی:

اینجانب علیرضا کوهی نژاد متولد خرداد ماه سال1378در شهرستان نهبندان هستم.

در دبستان جرقه هایی برای فعالیت های علمی در من بوجود آمد. از 10سالگی رباتیک و فعالیت در زمینه اختراعات را شروع کردم.

در 14 سالگی تدریس رباتیک و راکت های آبی را به طور رسمی شروع کردم و در 16سالگی به طور تخصصی به تدریس ادامه دادم.

از 10سالگی اختراع کردن و ایده پردازی را اصل کار خودم قرار دادم.

با توجه به فعالیتی که در زمینه اختراعات داشتم در 16سالگی برای اولین بار جلسه ی ایده پردازی و اختراع را برگزار کردم و توانستم مشاور، طراح و راهنمای دانش آموزان در این زمینه باشم.

درسال تحصیلی 93ـ 92 تدریس را در پژوهشسرای ابن سینا شروع کردم و در دو مبحث رباتیک و راکت های آبی در سال تحصیلی 94 ـ 93 تدریس را در مباحث رباتیک، راکت های آبی ، آموزش ساخت مدارات الکترونیکی، کالس های خالقیت، کالس علم در مراکز مختلف از جمله پژوهشسرا، موسسات آموزشی و مرکز رشد شروع کردم.

این جوان نخبه بسیجی افزود: در تابستان 94تدریس تخصصی رباتیک(جنگجو و تعقیب خط) در سال 94در جشنواره خوارزمی 4طرح از اختراعاتم موفق به راهیابی به مرحله کشوری شد و یک طرح منتخب کشوری شد.

وی با اشاره به مهمترین مقامات کسب کرده اظهارداشت: درسال 95 درجشنواره خوارزمی موفق به کسب رتبه 6 کشوری شدم.

کسب دیپلم افتخار اختراعات و ابتکارات از فدراسیون جهانی اختراعات در سال 96، مدرک id corp مالزی درسال 96، رتبه اول سمینار علمی رشته عمران، راه سازی و کسب رتبه سوم سمینار علمی زیست در دومین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا را نیز در پرونده دارم.

در همان 16 سالگی علاوه بر کارگاه های آموزشی ایده پردازی و اختراع کارگاه های هدف ، خالقیت و درس با نگاه متفاوت را در شرق کشور برگزار کرده ام. برپایی کلاس های علم یکی دیگر از فعالیت های اینجانب است.

خبرنگار بیست: شاخصه های یک جوان مومن و انقلابی چیست؟

كشور ما چند سالي هست تحريم شده اما با وجود همين مسائل توانستيم در زمينه پهباد و صنايع موشكي و ... پيشرفت چشم گيري داشته باشيم . سال هاي گذشته جوانان كشور ما توا نستند پهباد پيشرفته امريكايي را در ايران به زمين بياورند و ظرف مدت كمي يک نمونه از آن را ساختند.

بدون دستيابي به نمونه توانستيم سانترفيوژ بسازيم.

كار تا جايي كه دست جوان هاي انقلابي بوده پيشرفت كرده چون اين جوان ها به خودشان اعتماد دارند و منتظر امر رهبرشان هستند.

امروز ما همه آتش به اختياريم... و همه سعي در آباداني ميهن عزيزمان دارم. جوان مومن و انقلابي بايد فكر بزرگي داشته باشد به خودش اعتماد كند و گوش به فرمان رهبرش باشد.

خبرنگار بیست: چه عواملی موجب حفظ و رشد جوانان نخبه در کشور می شود؟

سرمايه گذاري روي جوانان نخبه، استفاده از فكر و توانايي هایشان براي آبادي ايران اسلامی مطمئنا جوانان نخبه با زحمت و تلاش به اينجا رسيدند و اينكه تلاششان ناديده گرفته شود باعث رنجش خاطر اين عزيزان ميشود.

خبرنگار بیست: چه برنامه ای برای آینده دارید؟

کوهی نژاد ادامه داد: از زمانی که تدریس را شروع کرده ام به روانشناسی نیز پرداخته ام و در روانشناسی اصل کار خود را بر دو موضوع مدل ذهنی افراد و تسلط بر خود متمرکز کرده ام.

در حال حاضر 62 ایده و 14طرح ساخته شده دارم و هیچکدام را ثبت نکرده ام و بر مهارت های کامپیوتر و شبکه مسلط هستم و کاربر حرفه ای شبکه هستم.

زندگینامه اینجانب از 14سالگی، به طور خلاصه می توان به قسمت های زیر اشاره کرد:

مدرس رباتیک و راکت های آبی

مخترع ، ایده پرداز صاحب 62 ایده و 24 طرح ساخته شده

محقق و پژوهشگر در روانشناسی تحقیق و بررسی دو مبحث مدل ذهنی و تسلط برخود

مشاور و راهنمای ثبت اختراع (مشاور تجاری سازی اختراع)

طراح و مشاور ساخت و تولید

کاربر حرفه ای شبکه و کامپیوتر

برگزار کننده کالس های علم و کارگاه های آموزشی ایده پردازی، اختراع، خالقیت، هدف و هدف گذاری، موفقیت، درس با نگاه متفاوت و...

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.