95/9/29
تعداد نظرات:0
22:46
شماره مطلب:139592920203
-A A +A
پاشایی:

امسال 30 هزار دانش آموز آذربایجان شرقی به اردوهای راهیان نور اعزام شدند

به گزارش بیست  استان آذربایجان شرقی، همایش تجلیل از خادمان راهیان نور دانش آموزی استان آذربایجان شرقی صبح یکشنبه 28 آذر در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش استان با حضور فرمانده سپاه عاشورا و مدیر کل آموزش و پرورش استان با نام" تجلی اخلاص" برگزار شد.

جعفر پاشایی در این آیین ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، حضور مسئولین بسیج  و سپاه در عرصه تعلیم و تربیت استان را شادباش عنوان کرده و خاطرنشان شد: شعار محوری دستگاه تعلیم و تربیت استان برای سالتحصیلی جدید بر مبنای رضایتمندی دانش آموزان، معلمان و اولیاء بوده  و مدرسه و کلاس درس با تاکید وزیر محترم مبنای عملکرد می باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بیان داشت: در افق چشم انداز این مجموعه تحقق حیات طیبه و زندگی سالم در جامعه اسلامی تعریف شده و در این راستا ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ، تربیت اسلامی، تقویت باورهای دینی ، ولایت پذیری . نوآوری بین دانش آموزان مدنظر جدی می باشد.

پاشایی بر محتوایی بودن کار پرورشی تاکید کرد و گفت: اردوهای راهیان نور چراغ فروزان برای انتقال تجارب و فرهنگ ایثار و شهادت در بالاترین حد تجلی خود برای نسلی است که این دوران هشت سال دفاع مقدس را لمس نکرده اند.

وی اذعان داشت: راهیان نور از چندین بعد مورد توجه است و در واقع روایت عینی حوادث با تصاویر و زوایای عمیق موضوع برای دانش آموزان بوده و بی شک جایگزین دیگری ندارد.

این مقام مسئول اظهار داشت: در دوران کنونی پدیده های نوین فراغت کاذب در بستر شبکه های مجازی ظهور یافته و حضور مشتاقانه ی دانش آموزان در اردوهای راهیان نور فرصتی برای بصیرت افزایی، خودسازی و آگاهی بخشی بشمار می آید.

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان تاکید کرد: در خصوص این اردوی معنوی تفاهم و هدف گزاری آموزش و پرورش و سپاه با در نظر گرفتن 4 الگوی تربیت، تقویت، تمشیت و کیفیت  صورت گرفته و بسیاری از مشکلات و موانع گره گشایی شده و در اجرای این اردو تسریع صورت گرفته است.

وی گفت: استان آذربایجان شرقی امسال 30هزار دانش آموز به اردوهای راهیان نور بالاتر از سهمیه ابلاغی اعزام کرده و این در حالی است که با تمهیدات لازم خوشبختانه هیچگونه خسارت جانی به همراه نداشته است.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.