آرشیو دین و اندیشه

 • 20/ارد/1396 - 13:46
  همانطوری که می دانیم نظام آموزشی کشور، جنبه‌های تربیتی را در آموزش و پرورش بر مسئله آموزشی تعلیم و تربيت اولویت داده است و این سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با گذشت چندین سال هنوز نتوانسته است به آنچه که باید به اهداف خود دست هست برسد.
 • 24/دى/1395 - 17:05
  شعری زیبا از مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی)
 • 3/دى/1395 - 21:19
  سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله درباره تحولات منطقه:
  3 دی 95
 • خط حزب الله
  3/بهم/1394 - 10:49
  هفدهمین شماره هفته‌نامه خط حزب‌الله با گزارشی درباره‌ی درسهایی از سه تجربه اخیر منازعه با امریکا و تصویر واقعی شیطان در جهان و یادداشتی درباره نقش صندوق‌های رای در تأمین امنیت کشور منتشر شد.
  در این شماره همچنین سومین صفحه ویژه‌ی انتخابات با عنوان «با رهبر تا انتخابات» و با جدولی از محورهای بیانات رهبر انقلاب در دیدار اخیر با دست‌اندرکاران انتخابات و هم چنین توصیه مهم رهبر انقلاب به مسئولان درخصوص انتخابات آمده است.
 • 21/دى/1394 - 19:39
  مراسم رونمایی از کتاب "دیار بصیرت، جهاد و اجتهاد" - گفتارهای حضرت آیت‌الله خامنه‌ای‌ رهبر انقلاب اسلامی در دیدارهای سالانه با مردم قم - در آستانه‌ی سالروز قیام ۱۹ دی در شهر مقدس قم، برگزار می‌شود.
  کتاب حاضر مشتمل بر تمامی بیانات رهبر انقلاب اسلامی است که در سالگرد قیام ۱۹ دی و با حضور مردم قم ایراد شده است. در این کتاب سه سخنرانی ایشان مربوط به سالهای ۷۲ ،۷۳ و ۷۸ برای نخستین بار منتشر می شود. شایان ذکر است در سالهای ۷۶ و ۷۷ دیدار مردم قم با رهبر انقلاب انجام نشده و به جای آن، دو پیام از سوی معظم‌له خطاب به مردم قم صادر شده است.
 • 8/آبا/1394 - 20:02
  هدف آمریکا نفوذ در ایران اسلامی قدرتمند است/اگر امریکا به تعهداتش عمل نکند و دست از زیاده خواهی بر ندارد، ملت غیور ایران پر شور تر از سال ۵۸ در برابر زیاده خواهی آمریکا خواهد ایستاد/روز ۱۳ آبان روز استکبار ستیزی است/انتظار داریم ملل مسلمان اعتراض خود را نسبت به جنایات آل سعود و اعدام شیخ اعلام کنند/امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه اجتماعی است که بر عهده مسلمانان گذاشته شده است/این فریضه الهی سبب سلامت اخلاقی جامعه است.
 • 6/بهم/1392 - 13:29
  سالروز شهادت شهید سیده طاهره هاشمی دختر نوجوان 14 ای است که شوق به شهادت چنان در وجودش بود که د همواره مطرح مي کرد باز عقب مانديم. برادران رفتند و شهادت قسمت ما نشد باز قرعه به نام ما نيافتاد.چرا شهادت نصيب برادران مي شود اما خواهران بي نصيبند! با آسماني شدن طاهره زنان فهميدند شهادت هم قسمت آنها مي شود، آن هم شهادت نوجواني 14 ساله!
 • 6/بهم/1392 - 09:18
  شهیده سیده طاهره هاشمی انجپلی «شهید شاخص جامعه زنان کشور در سال 1392» در اول خردادماه 1346، در روستای شهربانومحله شهرستان آمل به دنیا آمد، این شهیده مجاهد در جریان حماسه ششم بهمن مردم انقلابی و ولایتمدار شهر هزار سنگر آمل در سال 1360، در حال امدادرسانی به مردم رزمنده، توسط معاندان جنگل، به شهادت رسید.